Facebook Twitter Instagram

Aplikácia brazílskeho keratínu

Aplikácia je nenáročná a ušetrí veľa času s každodennou úpravou vlasov počas niekoľkých nasledujúcich mesiacov. Musí byť však aplikovaný správne, v opačnom prípade môže dôjsť k poškodeniu vlasov. Čítajte, aké sú riziká nesprávnej aplikácie brazílskeho keratínu..

Kedy sa doporučuje vykonať aplikáciu brazílskeho keratínu?

  • ideálne súčasne s farbením vlasov, v opačnom prípade minimálne 3 týždne pre farbením vlasov
  • až po predĺžení vlasov (doporučujeme odbornú aplikáciu v kaderníckom salóne, aby sa nepoškodili keratínové spoje)

Čo potrebujeme k aplikácii brazílskeho keratínu?

Potreby pro aplikáciu brazílskeho keratínu

Ako aplikovať brazílsky keratín?

  1. Vlasy umyjeme čistiacim šampónom, ktorý necháme chvíľu pôsobiť.
  2. Vlasy necháme preschnúť alebo ich zľahka presúšíme fénom.
  3. Pripravíme si Global Keratin a rozpračovač s vodou a za neustáleho zvlhčovania začneme Global Keratin nanášať na jednotlivé pramene vlasov, t.j. zvlhčiť, naniesť štetcom vrstvu Global Keratinu a prameň starostlivo prečesať. Pozor: Nenanášať Global Keratín priamo pri hlave.
  4. Vlasy dôkladne vykúfame cez veľkú kefu.
  5. Po pramienkoch precízne vlasy vyžehlíme do požadovaného tvaru. Doporučujeme prežehliť až 10x.

Ako dlho aplikácia brazílskeho keratínu trva?

Celková doba aplikácie Global Keratínu trvá 1,5 – 4 hodiny podľa dĺžky a sily vlasov.

Ako často sa doporučuje brazílsky keratín aplikovať?

Ideálne po 3 až 4 mesiacoch, tzn. 3 – 4x ročne, ale je možné aplikovať i častejšie, napr. 1x mesačne. Opakovaná aplikácia zvyšuje kvalitu vlasov, vlasy sa prestanú lámať a budú lepšie rásť.

Aká je starostlivosť o vlasy po aplikácii brazílskeho keratínu?

Prvé umytie vlasov sa doporučuje vykonať najskôr za 3 dni po aplikácii. Prvé 3 dni vlasy nenamáčajte ani iným spôsobom (napr. v bazéne či v mori). Ak Vám vlasy v priebehu 3 dní po aplikácii brazílskeho keratínu zmoknú, čo najskôr ich vysušte fénom.

Odporúčame používať šampón a kondicionér značky Global Keratín, ktoré neobsahujú chlorid sodný a sú určené priamo pre starostlivosť o vlasy ošetrené brazílskym keratínom.

Styling prípravky (laky na vlasy, gély na vlasy, gumičky, sponky a pod.) odporúčame používať až po prvom umytí vlasov, t.j. najskôr za 3 dni. Do tej doby nechajte vlasy prirodzené, volné, nijako ich neupravujte, netvarujte, nepoužívajte na ne žiadne prípravky.

Ako podporiť aplikáciu brazílskeho keratínu?

Aplikáciu brazílskeho keratínu podporuje strihanie špeciálnymi horúcimi nožnicami Jaguar TC 400, ktoré zatavujú končeky vlasov, čím sa zabráni ich štiepeniu a sú tak odolnejšie voči vonkajším vplyvom. Viac informácií o horúcich nožniciach uvádzame v sekcii Horúce nožnice.

Zažehlovanie brazílskeho keratínu odporúčame vykonávať pomocou profesionálnej titánovej žehličky na vlasy značky Global Keratin vyvinutou špeciálne pre tento účel.

Ukážky aplikácie brazilského keratinu